PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Donnerstag 30.05.2024
Suchen
  Suchzentrum
Register der Tschechischen Republik
GRUNDINFORMATIONEN
  Grundinformationen von CZ
Das besten aus Tschechien
Regionen in der Tschechischen Republik
Touristische Regionen
Turistické oblasti
Städte und Gemeinden
Euroregionen
Mikroregionen und Vereinigungen
Malerische regionen
AKTUALITÄTEN UND AKTIONEN
  Aktualitäten
Aktionsdatenbank
Volksaktionen und Festspiele
Touristische Aktionen
PRAG - DAS HERZ EUROPAS
  Stadt PRAG
Prager Informationszentren
Prager Aktionskalender
Badenwesen
  Badeeinrichtungen
Krankenversicherung
Kongresstouristik
  Ausstellungen und Ausstellungsplätze
Kongresszentren
Ausstellungswesen und Propagierung
Kongresse und Konferenzen
Messen und Ausstellungen
Touristik und freizeit
  Informationszentren
Kultur und Unterhaltung
UNESCO Sehenswürdigkeiten
Sehenswürdigkeiten und Architektur
Kirchliche Denkmäler
Burgen und Schlösser
Aktivurlaub
Wandertouristik
Agrotouristik
Radfahrtouristik
Wassertouristik und Sporten
Weintouristik
Sport und Relaxation
Klub der tschechischen Touristen
Reisebüros
Folklore und Traditionen
  Folklorní sdružení
Volksgruppen
Volksfestspiele
Volkstraditionen und Gewohnheiten
Volkserzeugnisse, Handwerke
Natur und ihrer schutz
  Biosférická rezervace UNESCO
Naturschutzgebiete
Naturschönheiten
Höhlen und Abgründe
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naturlehrpfade
Unterkunft, verpflegung
  Autocampingplatz, Zeltplatz
Hotels, Pensionen
Chaty a chalupy
Erholungsareale
Weitere Unterkunft
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomische Spezialitäten
Handel und Dienstleistungen
  Dienste für Kraftfahrers
Einkaufszentren
UNTERNEHMENSUNTERSTÜTZUNG
  Investitionsgelegenheiten
Finanzsektor und Versicherung
Realitäten
Industrieproduktion
Nahrungsmittelproduktion
Království perníku

Cestování jako hobby - cestovní ruch jako profese

Inzertní služby cestovním kancelářím i dalším zájemcům o prezentaci na trhu cestovního ruchu, najdete na každém internetovém rohu. Jejich nabídka už je více než široká. O tom, jak vybrat pro svou reklamu ten nejvhodnější inzertní server, by se dalo sepsat rozsáhlé pojednání. Ve stručnosti lze doporučit jediné - orientujte se podle tzv. auditorských serverů, kde si bezplatně a snadno zjistíte, jakou má ten či onen webový server navštěvovanost. Získaný údaj pak nejlépe vypovídá o účelnosti prostředků, které chcete na reklamu vynaložit.
Počet "čtenářů" webových stránek, je jistou obdobou tiskového nákladu periodického tisku, divácké či posluchačské sledovanosti rozhlasu a televize. Tyto informace se dají získat např. z www.navrcholu.cz nebo z www.toplist.cz. Pokud někdo nabízí internetovou prezentaci na adrese, která není evidována alespoň na jednom auditorském serveru, také to něco napovídá.
Aby se server těšil zájmu internetového publika a soustředil zájemce, například o cestování, musí poskytnout nabídku informací, zábavy a také dobrou nabídku produktů cestovního ruchu. Provozovatelé musí "do navštěvovanosti" investovat. V soutěžích, které probíhají na www.cestujeme.cz je šance - s trochou zeměpisných znalostí - vyhrát každý měsíc bezplatný zahraniční zájezd. Hlavním turistickým tématem, i tématem právě probíhající soutěže, je: EXPO 2000 - Hannover. Na pořádání všech soutěží se aktivně podílejí zahraniční centrály cestovního ruchu v ČR. Jde o účinnou propagaci turistické destinace, země, do které nakonec odjíždí i výherce zájezdu. Zájemců o tento způsob "zviditelňování" zahraničních turistických příležitostí utěšeně přibývá.
V propagaci domácího cestovního ruchu je pole zatím téměř nezorané, proto redakce serveru cestujeme.cz nabízí své zkušenosti, a je připravena uspořádat podobné akce domácí. Výrazné novum projektu je Profi panel, sekce (jakási "rubrika" serveru), určená především pro klienty systému, např.cestovní kanceláře - touroperátory. Zde si bezplatně vytvářejí nové kontraktační příležitosti a nabízejí produkty - třeba k proviznímu prodeji. Zároveň tu mohou podnikatelské i nepodnikatelské subjekty různých oblastí, umístit své nabídky. Tuto možnost mají i regiony. V Profipanelu jsou i důležité adresy a odborné informace, aktuality z jednání obou asociací cestovních kanceláří. Naleznete zde ATIC, Národní federaci hotelů a restaurací ČR i další profesní sdružení. Autoři projektu cestujeme.cz věří, že současná podoba předznamenává Profi panel jako širší oborovou informační platformu.
Tým cestujeme.cz má již k dispozici některé nové technologie, které jsou atraktivní a velmi vhodné k prezentaci - např. určité lokality, objektu nebo interiéru. Jedná se o interaktivní (virtuální) panoramata, kdy divák má možnost "otočit" svůj pohled o 360° , přiblížit si určitou partii záběru, případně se oddálit - rozšířit svůj zorný úhel. Ve spojení s interaktivním půdorysem, plánkem, mapkou či schématem, lze emotivně zprostředkovat informaci, která má vysokou popisnou hodnotou.O nových aplikacích on-line kamer, o tvorbě tzv. "on-line events", případně o možnosti zajištění individuálně koncipovaných kampaní pro incoming, lze získat informace přímo v redakci serveru cestujeme.cz.

Jovan Kubíček, vedoucí projektu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA